Press "Enter" to skip to content

Archiv pro měsíc: Červen 2010

Sanctuary (Svatyně)

http://diskuze.ljlysek.cz/images/sanctuary.jpgJak jsem jen na tenhle fenomén mohla zapomenout?

Pokud máte rádi mystiku, příšery a další i když ne tak dominantní upíry, vřele tenhle seriál doporučuju. Vtipné příhody se setkávají s děsivými, nemluvě o tom, že tam dominuje oblíbená tvář ze Star Gate.

Nevím co bych k tomuto seriálu napsala, člověk se na to musí podívat sám, aby si udělal obrázek. Ale mě to každopádně uchvátilo, taky jeden ze seriálů, co jsem zhltla téměř hned, a to původně začínal jenom jako internetový projekt 20minutových úseků…

Upozorňuju, že televizní verze má dvě série, pokud já vím, ale můžete se setkat i s internetovou verzí, docela okleštěná, a celkem nezajímavá. Někteří to značí jako první sérii a potom ty dvě televizní označují jako druhou a třetí.

Na konci první televizní série nám organizace promění dceru Helen Magnusové (Ashley) v superupíra, a bude ovládaná nepřátelskou organizací. Potom procitne, objetuje se… a už ji nevrátí. Tajně doufám, že se ve třetí sérii objeví, ale kdo ví? Měla jsem ji ráda, Ashley byla taková ta správná buberťačka své ulítlé staleté mámy, a její otec, Jack Rozparovač…

Stejně nejlepší postavou celého seriálu je Nikola Tesla, který je prostě génius nad génii, i když je napůl upír. xD

Každopádně přemiéra 3. série asi v říjnu 2010, takže se máme na co těšit.

Legend of the Seeker 1. a 2. série

Mou malou vášní a závislostí v posledních dnech se stal tenhle na první pohled nezajímavý seriál.

Když jsem viděla první díl, který kromě velice poutavých zcén mi přišel jako přeháňka, nevzdala jsem to a dívala jsem se dál. Pokud od toho totiž moc neočekáváte, můžete se dokonce i pobavit. Nemám ráda příliž heroistické rysy, jako nesmrtelnost a nepřemožitelnost, nekonečnou sílu a konečné zničení zla dobrem, ale i přesto mi nevadí, že smrt většinou nebyla problémem.

Až na to, že mi to přišlo jako přeháňka, líbí se mi ztvárnění lásky, která mezi Zpovědnicí a Hledačem vznikne, a vlastně nalezne konečného naplnění až na konci druhé série, kdy ho dokonce naše Zpovednice pod sílou Con Dar zabije, a zase se tady setkáváme s nesmrtelnou myšlenkou, že není nic většího jako láska, a díky tomu její kouzlo na něj nemá vliv.

Co se mi jako nápad velice líbí je, že jako Zpovědnice pozná pravdu od lži, a že pokud někoho „vyzpovídá“, zamiluje se do ní a částečně stratí vůli, a díky tomu ji nemůže zabít a udělá cokoliv, aby ji ochránil a potěšil. Jenže podobně podrobit si někoho dokážou i krasavice v červené kůži, Mord Sithy, které mučením vycvičí svého otroka. Bolest způsobují magickým Agielem, který způsobuje bolest ne jen tomu, na koho útočíte, ale i samotnému nositeli, takže se setkáváme se zajimavým elementem síly – kde nic není zadarmo. Ale narozdíl od nich u Zpovědnic vychází tato síla z lásky, a kdyby se naše hrdinka v bílem neudržela, zničila by toho jediného, kterého miluje a který může svět zachránit. Díky bohu byli rozumní a nechali si to na potom.

Mám z toho už úplně ohlodané nehty… xD