Press "Enter" to skip to content

Archiv pro měsíc: Srpen 2010

Piercy Jackson, Lightning Thief (2010)

Geniální film, sice ne příliž originální, ale velice hezky zpracovaný. Taky bych chtěla být polobohyní, heh.

I když na můj vkus trošku jednoduchý děj (já ráda spletité zápletky skoro jak z detektivky), tak rozhodně zajímavý. Já mám ráda fantastično, a tenhle film jsem zhltla jako malinu, doslova. Líbila se mi Piercyho postava – skromná, nedůvěřivá k novým věcem – tak Hádesova – ten mě naprosto šokoval. xD

Film sám o sobě je velice inspirativní, částečně i ze života, hlavně ta situace Piercyho matky, která žila s tím prasetem (ani nevím jak se už jmenoval), jen aby skryla syna. Hmm, zajímalo by mě, jak voní bůh xD Až na to, že podle bájí je medůza už dávno po smrti, a že nedomyslely tu zkutečnost s počtem perel v ději, no, bylo to zajímavé, i když to mi trochu nesedlo. Nemůže být všechno perfektní, že?

No, nevím co k tomu filmu moc napsat, nechci psát jenom abych psala, ale každopádně ho doporučuju všem fanouškům pohádek a fantasy/scifi, řadila bych ho k těm lepším filmům, jak se říká u knížky že se dá přečíst jedním dechem, no tak tohle je přesně takový film. Ani jedna chvilka, kdy bych se nudila, příběh má postupný spád, přesně tak, jak to mám ráda, jak by to podle mě mělo být. Není to takovej film, kde hodinu se vysvětlují různé souvislosti, a posledních 20 minut už doufáte, že film zkončí, ne, tohle rozhodně takový není.

Od začátku až dokonce jedinečný zážitek. 🙂

Blood: The Last Vampire (2009)

http://www.hamaraphotos.com/images/articles/Blood-The-Last-Vampire-450.jpgPátek, 27 Srpen 2010 10:41Film podle celkem známe mangy, nejprve jako kreslený film, a potom dokonce zfilmovaný. Jako kreslený jsem na něj viděla jenom ukázky, a moc mě nezaujal, ale jako zfilmovaný si mě přímo koupil. Perfektní efekty, které jsou vidět většinou jen v kreslených seriálech, se tvůrcům tohoto filmu podařilo ztvárnit i hraně.

Příběh je celkem jednoduchý. Saya, poslední upírka žíjící již hodně dlouho a toužící zabít démonku Onigen, která ji zabila otce i jeho sluhu, který se o ni dlouhá léta staral, dělá pro tajnou organizaci Rada, která se zabívá především vražděním démonů. Přijt na démona ovšem není tak jednoduché, protože se skrývají v lidských tělech. Elis, dcera vojenského generála se dostane do potyčky se dvěmi spolužačkami, které zdaleka nejsou tím, čím se zdají být. Elis přihlíží souboji Sayi a démonek, a dochází ji, že na těch dvou opravdu není něco v pořádku. Když ale zavolá svého otce, který přijede ke škole, najdou jenom uklizenou tělocvičnu.

Jeden z agentů se rozhodne vzít věc do svých rukou a slídícího generála zabije, ale Elis mu uteče. Následně vyhlédává Sayu, která ji ne jednou zachrání život, a nadchází pouť za blížící se Onigen.

Scéna, jak padá náklaďák průrvou, a Saya bojuje s jedním démonem, je jako vystřižená z komixu. Líbil se mi závěrečný zvrat, kdy se obě dívky probouzejí ve světě za zrcadlem. Líbí se mi Onigen, jak ji ztvárnili, její vlající oblečení. Postava Onigen je asi nejpropracovanější.

Pokud budete hledat ve filmu hloubku, tak ji tam moc nenajdete. Možná snad jen Sayinu lačnící touhu po tom, zabít Onigen, nehledě na to, co bude potom, její vnitřní souboj s její podstatou. Pro fanoušky anime a mangy rozhodně skvělej film.

Kozí příběh (2008)

xD Tak náhodou jsem zhlédla i tenhle český animovaný film, u kterého jsem se teda docela dost nasmála. xD Příběh, tedy dějsví jako takové moc originální není, ale pojetí jedinečné teda je. A nebyl by to superní film bez happyendu, že? xD

Nejlepší postavou podle mě byla asi koza. Do poslední chvíle oddaná svému kamarádovi, který je teda neskutečný ťulpas. xD Oba mají doslova pech. A když jsem viděla, jak do malty opravdu dávají ty vajíčka, celá, a když jim od toho létala ta kuřata xD Celej film je jeden velkej lol, i když abych byla upřímná, tak dobrý dojem ve mě zase nezanechal. Byla jsem z něj trošku zklamaná. Ani nevím, jak bych vám to měla vysvětlit, sama si to totiž nedokážu nějak podložit, ale něco tomu chybělo. Bylo to moc příběhů dohromady, a i když to bylo z prahy, tak mi to k ní přesto nesedělo.

Ale jestli máte chvilku, a chcete se zaručeně pobavit, tak je tohle film právě pro vás.

Některé hlášky:

„Každý z nás musí mít na paměti i to, že mezi smrtelné hříchy patří obžerství! A to je hříchem největším!“ (a tam představitelé církvě v první řadě nacpávaj svoje břicha nejdražším jídlem a masem)

Remember Me (2010)

Ten film mě od začátku přišel smutnej, ale nakonci mi udělil takovou ránu, že mě to skolilo. Když jsem si dala dohromady datum, a Tylerovu polohu, myslela jsem, že mi v tu chvíli vyletí srdce. Jak ledová dýka – začala jsem neskutečně bulet. Nejhorší na tom je, že ty jednotlivé události z minulosti se v těch lidech hluboce zakořenili, a ti lidi si je hodně dlouho nesly hluboko v sobě.

Nevím jak to dělá, ale Rob strašně dobře hraje, když je ublíženej nebo smutnej. Hraje to neskutečně dobře. Jakokdyby se v tu chvíli sám vžil do něčeho, co kdysi prožil. Ale teda cigarety ani pivo mi k němu nejdou. Neumí kouřit. Prostě způsob, jakým tu cigaretu držel se mi ani trochu nelíbil. I když asi jako většina chlapů žije prostě podobným způsobem, tak se mi to k němu nehodí.

Líbí se mi, že ta jeho postava, na to jakého vyvrhela představoval, to byl velice dobrý člověk. Uzavřený, ale o to zajímavější. O svou sestřičku se opravdu staral. Když ji ostříhaly vlasy, bylo mi ji opravdu líto, protože vím jaké to je, když někoho podobně šikanujou. Představivost v těchto zlých věcech nezná mezí. A to jak ji předčítal, co všechno pro ni udělal… I když byl trošku výbušný, když mu na něčem záleželo, byl to moc hodný kluk.

Jeho výkony byli skvělé, i když jsem v tom filmu hodně dlouho čekala, až se něco začne opravdu dít, psychický náboj má. A ten konec byl opravdu drtivý. A myšlenka toho filmu… Bože, ještě teď mi tečou slzy.

Omlouvám se že u každého filmu většinou bulím. Když… já si nějak nemůžu pomoct!