Press "Enter" to skip to content

Piercy Jackson, Lightning Thief (2010)

Geniální film, sice ne příliž originální, ale velice hezky zpracovaný. Taky bych chtěla být polobohyní, heh.

I když na můj vkus trošku jednoduchý děj (já ráda spletité zápletky skoro jak z detektivky), tak rozhodně zajímavý. Já mám ráda fantastično, a tenhle film jsem zhltla jako malinu, doslova. Líbila se mi Piercyho postava – skromná, nedůvěřivá k novým věcem – tak Hádesova – ten mě naprosto šokoval. xD

Film sám o sobě je velice inspirativní, částečně i ze života, hlavně ta situace Piercyho matky, která žila s tím prasetem (ani nevím jak se už jmenoval), jen aby skryla syna. Hmm, zajímalo by mě, jak voní bůh xD Až na to, že podle bájí je medůza už dávno po smrti, a že nedomyslely tu zkutečnost s počtem perel v ději, no, bylo to zajímavé, i když to mi trochu nesedlo. Nemůže být všechno perfektní, že?

No, nevím co k tomu filmu moc napsat, nechci psát jenom abych psala, ale každopádně ho doporučuju všem fanouškům pohádek a fantasy/scifi, řadila bych ho k těm lepším filmům, jak se říká u knížky že se dá přečíst jedním dechem, no tak tohle je přesně takový film. Ani jedna chvilka, kdy bych se nudila, příběh má postupný spád, přesně tak, jak to mám ráda, jak by to podle mě mělo být. Není to takovej film, kde hodinu se vysvětlují různé souvislosti, a posledních 20 minut už doufáte, že film zkončí, ne, tohle rozhodně takový není.

Od začátku až dokonce jedinečný zážitek. 🙂