Press "Enter" to skip to content

Blood: The Last Vampire (2009)

http://www.hamaraphotos.com/images/articles/Blood-The-Last-Vampire-450.jpgPátek, 27 Srpen 2010 10:41Film podle celkem známe mangy, nejprve jako kreslený film, a potom dokonce zfilmovaný. Jako kreslený jsem na něj viděla jenom ukázky, a moc mě nezaujal, ale jako zfilmovaný si mě přímo koupil. Perfektní efekty, které jsou vidět většinou jen v kreslených seriálech, se tvůrcům tohoto filmu podařilo ztvárnit i hraně.

Příběh je celkem jednoduchý. Saya, poslední upírka žíjící již hodně dlouho a toužící zabít démonku Onigen, která ji zabila otce i jeho sluhu, který se o ni dlouhá léta staral, dělá pro tajnou organizaci Rada, která se zabívá především vražděním démonů. Přijt na démona ovšem není tak jednoduché, protože se skrývají v lidských tělech. Elis, dcera vojenského generála se dostane do potyčky se dvěmi spolužačkami, které zdaleka nejsou tím, čím se zdají být. Elis přihlíží souboji Sayi a démonek, a dochází ji, že na těch dvou opravdu není něco v pořádku. Když ale zavolá svého otce, který přijede ke škole, najdou jenom uklizenou tělocvičnu.

Jeden z agentů se rozhodne vzít věc do svých rukou a slídícího generála zabije, ale Elis mu uteče. Následně vyhlédává Sayu, která ji ne jednou zachrání život, a nadchází pouť za blížící se Onigen.

Scéna, jak padá náklaďák průrvou, a Saya bojuje s jedním démonem, je jako vystřižená z komixu. Líbil se mi závěrečný zvrat, kdy se obě dívky probouzejí ve světě za zrcadlem. Líbí se mi Onigen, jak ji ztvárnili, její vlající oblečení. Postava Onigen je asi nejpropracovanější.

Pokud budete hledat ve filmu hloubku, tak ji tam moc nenajdete. Možná snad jen Sayinu lačnící touhu po tom, zabít Onigen, nehledě na to, co bude potom, její vnitřní souboj s její podstatou. Pro fanoušky anime a mangy rozhodně skvělej film.