Press "Enter" to skip to content

The Last Airbender (2010)

Ano, mimo jiné jsem se už dívala i na tuhle novinku. Ani nevím, co bych k ní mohla říct. No, fantasy mám ráda, to asi víte, a proto jsem se na tenhle film hodně těšila. Musím říct, že to byl zážitek, o tom není pochyb. Opravdu famózní zážitek. Ale viděli jste už film, kterému přeci jen moc efektů zaškodilo? Dobře, svítící oči, magie, no, to je ještě fajn, ale ABY SE ZVEDLO CELÉ MOŘE JEN PROTO, ŽE PŘED NÍM TANCUJE NĚJAKEJ CHLAPEC? To je na mě vážně trošku moc. A taky mě překvapilo, čekala jsem, že to bude jednotný film, a když jsem potom na začátku filmu viděla „1. Book – Water“ tak jsem si říkala – jo fajn, bude to rozdělené na jednotlivé části. Začátek se odehrával opravdu u vodního národa, a tak jsem si myslela, jé, hele, vono to asi je vážně podle toho. Ale když potkají toho chlapce, toho „Avatara“, a letí s ním na místo, odkud pochází – klášter Vzdušných nomádů, setkal se s Ohnivým národem, osvobodil Zemské národy… No, už mi to do toho moc nesedělo. Až potom jsem pochopila, že se to týkalo toho, že se naučí vodu jako druhou.Takže nás čeká ještě další film.
Jasně má to být hrdina, kterého stovky let neviděli, a vono hele, on umí jenom vzduch! xD
Ne, nebudu tomu filmu křivdit. Je hezké, že se chlapec snaží svému osudu vyhnout, jak nejlépe může, protože mu oznámili, že nebude moct mít nikdy rodinu a tak, ale věřím, že to taky nějak vymakají. Ale je to pro něj velice charakteristické. Hned od začátku má spasitelské pudy a velmi těžce nese, když něco nedokáže – netrpělivý a s hrdinským komplexem, na to jak mladě vypadá. Přesto si mě koupil.
A kdo že vlastně způsobil všechny ty problémy a nepokoje, vyhlazení Vzdušných nomádů? Ohňáčci, naši milovaní, kteří chcou Avatara za každou cenu zajmout (kdyby ho totiž zabili, tak by se převtělil, a museli by ho opět hledat), protože by jim mohl narušit plány vladnout všem národům… Jo, vyhladili vzdušné nomády, protože věděli, že jim se narodil Avatar, ale to už se nějak neřešilo, že tam by se převtělil… Chlapec je plný zlosti, a bojuje proti nim jak nejlépe dokáže (že to ale ještě moc nedokáže).
Ne neměla bych být zlá, protože i přesto všechno, že to byla taková přeháňka, se mi film líbil. Vážně. A taky vám sem dávám link na nějaké streamy, zase v angličtině, a bohužel kino-rip.
link – pozor na pop-up okna!