Press "Enter" to skip to content

Elsewhere (2009)

Aaaa… Tohle je velice zajímavý film… A pokud chcete vidět našeho drahého Paula Wesleyho (nejsem jím posednutá, jen jsem náhodou koukala na filmy, ve kterých hrál), jak do něj na záchodě někdo pálí červené paintballovky xD No, ale k zasmání ten film teda vážně není. Dalo by se dokonce říct, že film je až hororovej, ale do nějakýho děsivýho hororu má daleko, jinak bych na to nekoukala. Jde o dvě kamarádky, i když jsou velice rozdílné povahy, nedokázaly by bez sebe žít. Kromě toho, že hlavní roli hraje naše Jesica z Twilight (Anna Kendrick), která podle mě není zrovna skvělá herečka, ale tady se mi líbila, má opět film celkem zajímavý příběh.

Rozhodně se to nebude líbit někomu, kdo má rád superní efekty a hvězdné obsazení (i když by někdo řekl, že to téměř hvězdy jsou, ale víte asi co tím chci říct), protože to není opět film, do kterého se vrazili miliardy. Ten film krásně poukazuje na to, jak si američtí teenageři věří, myslí, že se jim nic nemůže stát, a právě když se něco stane někomu jako je jedna z děvčat Jillian (vyvrhel společnosti), tak to stejně nikoho nevyleká. „Vždyť je to normální, znáte to, tyhle děti… Nelíbí se jim doma a tak utečou protože si neuvědomují, že nic lepšího jako milující rodiče mít nikdy nebudou…“ Jenže ne vždycky je to tak jednoduché soudit, že?

Celý děj se točí okolo zmizení jedné z děvčat, a jediná Sarah má tušení, co se ji asi stalo, když ji dojde jednou v noci velice podivné video. Začne pátrat a ptát se, ale jediné, čeho se ji dostává, je dokonce radost z jejího zmizení. Zklamaná Sarah nakonec přijde na heslo, které odemiká přístup na internetový účet Jullian a začíná pátrat po podivném příteli, o kterém ji kdysi vykládala. S tímto se začínají dít velice divné věci, a Sarah ne jednou někdo jen tak vyfotí a hned na to ji tu fotku pošle – děsivé, že? Je hezké, co všechno podstoupila, jenom aby očistila Jullianino zmizení a zmizení řady jiných děvčat, na které ji přivedla jedna šílená matka jednoho z nich. Nejlepší na tom celém je – vraha má celou dobu pod nosem. Až když se spřátelí s dcerou vraha, která ji prozradí, že je tatínek divnej, a že to on ji dal bílou mikinu, kterou tak ráda nosila Jillian, začne to Sarah pomalu docházet a dokonce objeví i místo činu, kde málem ona se svým novým kamarádem přijdou o život…

No, nebylo by to ono, kdyby to nemělo jakž takž dobrý konec… Rozhodně to bylo věrohodné a promyšlené. Mě se film líbil, a proto vám sem dám link, kde najdete další na streamy, jeden z nich je i na megavideu ve vysoké kvalitě.

Link – pozor na pop-up okna!