Press "Enter" to skip to content

Fallen (2006) – Válka andělů

FallenJestli můžu něco doporučit pro fanoušky andělů a mystiky, tak tohle. Nepleťte si to s filmem z roku 1998, tohle má 3 díly, není to zrovna profesionálně udělané, ale pokud máte rádi hrdinství, akci, andílky… A hlavně Paula Wesleyho (The Vampire Diaries) v hlavní roli, tak to musíte vidět.

Jediné co mě tak trochu zaráží, nemám ráda takové málo pravděpodobné věci, jako že „přesně na 18 narozeniny“ se něco začne projevovat, protože hodinky každého člověka tikají jinak, dokonce i puberta začíná každému jinak… No dobře, až na tenhle malej detail, který vadil mému citu, to má velice pěkný příběh. Moc hezky je charakteristická osobnost hlavního hrdiny, Paul zase podal velice dobrý výkon podívina (prostě se na to perfektně hodí, hrát sexy vyvrhela společnosti) a když se to snaží svému adoptivnímu otci říct, že se s ním něco děje, vůbec ho nepustí ke slovu… xD Velice charakteristické.

Další věc, která v prvním díle nějak vyšumí, a potom uprostřed dvojky nějak vyvztane, je dívka, kterou potkal na své staré škole. Zjistí, že je také kříženec a zachrání ji, oh, jak romantické, až na to že si pár hodin předtím málem něco začal s jinou. xD Ne, zasmála jsem se, nesmíte to brát příliž vážně. Není to žádný superní film plný perfektních efektů, ale příběh to má opravdu dobrej, a pokud nejste zrovna vyznavači kinofilmů a moderní techniky tak vás to určitě zaujme.

Ale ještě bych přeci jen jednu věc tomu vytkla – konec, když zjistí že je syn… no nebudu prozrazovat dopředu, ale je to taky hustý – a jelikož je jediný, kdo dokáže padlé anděle posílat do nebe, tak to samozřejmě klíčové v celém ději. Ale to, že po odehrání celé zápletky, se z ničeho nic už padlý andělé nemusí skrývat před mocnými, ani tito kříženci, mě přijde trochu moc. Přece nic není ze dne na den. Ale to je detail.

V češtině to dávali nedávno na AXN sci-fi, ale já to našla bohužel jenom slovensky, a anglicky se to hledá opravdu špatně, protože to není tak známé a pletou se tam jiné filmy – no hold téma padlých andělů je celkem oblíbené. Ale na Paulových pažích vytetovaná jména spasených vypadají opravdu sexy. Díly se jmenují The Beginning, The Journey a The Destiny. Stream jsem žádnej nenašla, bohužel.