Press "Enter" to skip to content

Merlin

Mezi další moje oblíbené seriály nesmím zapomenout Merlina. Na první pohled nudný kluk, který má nebezpečné tajemství – má dar kouzlit. Když přichází do Kamelotu, je to jen nějaký nevyskákaný podivín. Díky Gaiusovi, dvornímu lékaři, se z něj do třetí série stává čím dál tím zodpovědnější a šlechetnější kluk. Artuš také prochází velkou změnou, jeho chování k Merlinovi jako ke svému sluhovy se změní v jen nepříjemné popichování a nakonec se stávají blízkými přáteli.

V celém seriálu sledujeme, jak se z rozmazleného a arogantního fracka stává král, jakého by si Kamelot zasloužil. Ovšem do třetí série stále neví, že jeho nemotorný sluha mu vlastně vícekrát zachránil život, než by si vůbec dokázal zapamatovat, a to vše díky kouzlům, které jeho otec a král tak zavrhuje.

Velice zajímavou postavu tam tvoří lady Morgana, která ze začátku je osobou s nejčistčím srdcem, jakou v celém Kamelotu najdete. (Hned za ni je její služebná Gwen.) Ovšem když ji jednou Merlin otráví (samozřejmě, aby zachránil Kamelot před jistou záhubou), zachrání ji její napůl sestra, aby mohla Morgana začít se svou pomstou. Merlin po roce nešťastně přihlíží, jak král zrádkyni nicnetušíc drží, a pro její záchranu je dokonce ochotný použít kouzla. Ale když se objeví v Kamelotu léčitelka, která zázračně léči nevyléčitelné nemoci, samozřějmě to dovoleno není.

Všichni Uthera (krále) spíše jenom snáší, protože Artuš ještě není plně připravený usednout na trůn. Merlin ho neochotně chrání, protože jestli král umře přičiněním kouzel, bude Artuš stejně zapřísáhnutý proti Magii jako jeho otec, a král, na jakého Kamelot čeká, by nepřišel.

I když celý děj má ve srovnání s historií docela dost nedostatků, je to moc pěkný a napínavý seriál. Doporučuji především pro fanoušky fantasy a mystiky. Ožívání bájných mýtických svoření a kouzel bych si nemohla přece nechat ujít. 🙂

One Comment

  1. Fly 7.12.2010

    pořád o tom slyším, ze všech stran, ale nikdy sem to neviděla… 😀

Comments are closed.