Press "Enter" to skip to content

Hm…

A je to tu… po dlouhé době, jsem se opět rozhodla něco napsat…

Jak dlouho to je? Rok… Rok a půl?

Změnilo se toho hodně, kromě toho, že jsem úspěšně odmaturovala z pěti předmětů s vyznamenáním, čemu teda do dneška pořádně nemůžu uvěřit…

Tak pěkně popořádku

1.) Čtvrťák
Ani ne tak náročnej na učení, ale spíš na psychiku. Kromě toho, že mě málem nepřipustili k maturitě, ze seminaře fyziky, kvůli mojí absenci – no ne, kdo by tam tvrdnul v pátek dvě hodiny navíc, když ho tam nic stejně nenaučí, protože jsme dostali učitelku která jen počítala příklady a teorie žádná, a z češtiny – no, nějak jsem se rafla s učitelem, taky kvůli absenci, ale hlavně kvůli tomu jak se pořád měnil seznam četby a on nám ani nepřiznal že za těma zmatkama stojí on… No tak teda kromě toho, jsem byla v šíleném pressu, skoro pořád nemocná, a aby to nebylo málo, jsem si při cestě na hodinu němčiny (proti kreté vůbec, ale vůbec nic nemám) zvrtla kotník. Což znamenalo další 3 týdny do mojí absence.

Díky bohu se nademnou učitelé smilovali, když mě viděli pajdat o berlích…

2.) Před maturitou
Ano, neúprosně se blížila, a co dělala já? Abych se odreágovala, jednak od pressu ve škole, tak doma (nějak to bylo napjaté, jestli vůbec odmaturuju a tak) jsem proseděla celé dny u pc a hrála Lineage II. Asi si říkáte, proč jsem nenapsala… Ale popravdě, neměla jsem na to ani trochu myšlenky.
Čím blíž byl ten soudný den, tím míň jsem spala, jedla, pila, doháněla jsem v podstatě půlku pololetí v posledním měsíci a ukecávala učitele aby mě pustili k maturitě, i když jsem se na ni ani ještě pořádně neučila… Samotné opravdové učení začalo až týden před svaťákem, tedy po tom děsném vysvědčení s jednou 4kou z češtiny.

3.) Přijímačky
Tohle dávám jako zvláštní kapitolu, protože jedny na Masarykovu jsem měla před maturou (TSPčka – 85 percentil – Fakulta informatiky – přijatá) a druhé až začátkem července na VUT (matematika – ani ne 500 bodu z 1000, totalně jsem je projela, a to jsem si tak věřila! – Fakulta informačních technologií – přijatá, zázrakem!). Ty na VUT byli těžké i lehké příklady.

4.) Maturita
V pondělí odpoledne jsem měla češtinu angličtinu ústní. Z češtiny jsem byla vyklepaná, protože ze seznamu, který jsem měla, jsem asi opravdu přečetla jsem 3 knížky, kromě Cantenburských povídek a ještě jednoho všechny viděla zfilmované, a z Canterburských povídek jsem měla jen přehled, protože jsem to nemohla jednak sehnat, a když jsem to sehnala, tak jsem si řekla že 700 stránek fakt číst nebudu, ještě k tomu veršovaných.

Takže když jsem šla na češtinu, modlila jsem se… tahala jsem číslo a říkám si – nějakej Shakespeare, 4 nebo 5, Romeo a Julie nebo Hamlet… A já si vytáhla Hamleta! Div jsem se tam nerozzářila, protože toho jsem zfilmovaného viděla den před tím! Ale na jedničku to nebylo, protože mě učitel dusil na 5ti důvodech vzniku Renesance… A i když jsem si na všechno vzpoměla, tak mě drtil, nebo aspoň já měla ten pocit, protože i když jsem si byla jistá, zmatkovala jsem.

Další na řadě byla angličtina. Sedla jsem si a povídala. Ta bylabezproblémů, anglicky přece umím, říkala jsem si… xD

Ve čtvrtek hnedka z rána přišla na řadu matematika. I když jsem si v ní byla víc jistá, než ve fyzice, dala jsem ji za dva, protože jsem strašně zmatkovala, byla jsem na tomhle předmětu nejvíc nejistá a nervózní, i když jsem si všechny vzorečky našla v tabulkách. Třeba jsem do příkladu napsala dvakrát pí a podobné… Blbost… Ale i tak, dvojka je krásná!

Ve fyzice ze mě spadla nervozita, když jsem si vytáhla otázku. Je to jedna ze základních, co se učila v prváku, takže hodně dobrá otázka, aspoň pro mě. I když jsem byla trochu nejistá, protože mi učitelka dávala nečekané otázky, zvládla jsem to.

Před IVT jsem byla nervózní jak pes. Chodila jsem po místnosti sem a tam a opakovala si pro mě jednoduché otázky. Bála jsem se nejhoršího, že dostanu Excel – funkci platba, která mi prostě nejde, a vyhořím. Ale dostala jsem tu nejpohodovější otázku, jakou jsem mohla dostat, na potítku jsem poslouchala zkoušení co bylo předemnou a ani se nepřipravovala.

Předmět: Otázka: Známka:
Čeština (lehčí) William Shakespeare – Hamlet 2
Angličtina (lehčí) Školský systém v ČR, literatura (Shakespeare) 1
Matematika Stereometrie 2
Fyzika Základní pohyby (přímočarý, rovnoměrně zrychlený, vrhy) 1
Informatika Internet 1

 

5.) Po maturitě
Opadla ze mě nervozita, a já si doslova válela šunky. Ale blížil se zápis a já si pořád nebyla jistá, jestli chci jít radši na Masarykovu nebo na VUT. Každopádně se mi naskytla skvělá příležitost, myslela jsem si, že nebudu ani brigádničit, ale když u táty v práci slyšeli, že jdu na informatiku, nabídli m, že můžu testovat software. No, neberte to, jednak dobře, velice dobře ohodnocené, prostředí, které znám (chodím tam uklízet) a práce, kterou si potom můžu napsat do životopisu, a už nebudu úplně holý absolvent, když vylezu ze školy. Takže jsem dělala docela dlouho to.

Na nějaké večírky a tak jsem se vyprdla, ani na maturiťáku jsem nebyla. Nikdy jsem nebyla příliž společenská a ke konci mě naše třída dost naštvala, doslova znechutila, normálně jsem na ně neměla náladu.

Tak to je asi pro zatím vše 🙂 Teď to jdu trochu zrekonstruovat. Vzhledem k tomu, že si kupuju novej notebook, a vůbec ne ledajakej, dotykovej tablet PC, budu se snažit tady být častěji. Nevím, jak dlouho mi to vydrží, ale kromě zkouškového bych měla teď být míň ve střesu než do teď.

Countdown to the first school day – 11 days for normal students, 36 days for me!

One Comment

  1. Bastera 22.8.2011

    No nééé Ty ještě „žiješ“ 🙂 Tak Tě tu zase vítám. Gratuluji k maturitě, přijímačkám i práci 🙂 S tím Shakespearem jsi měla opravdu štěstí 🙂 Jinak mi trošku nesedí tady design koukám, ale psala jsi hore, že ho chceš změnit, tak snad to bude sedět v pořádku 🙂

Comments are closed.