Press "Enter" to skip to content

Archiv rubriky: Seriály

Merlin

Mezi další moje oblíbené seriály nesmím zapomenout Merlina. Na první pohled nudný kluk, který má nebezpečné tajemství – má dar kouzlit. Když přichází do Kamelotu, je to jen nějaký nevyskákaný podivín. Díky Gaiusovi, dvornímu lékaři, se z něj do třetí série stává čím dál tím zodpovědnější a šlechetnější kluk. Artuš také prochází velkou změnou, jeho chování k Merlinovi jako ke svému sluhovy se změní v jen nepříjemné popichování a nakonec se stávají blízkými přáteli.

V celém seriálu sledujeme, jak se z rozmazleného a arogantního fracka stává král, jakého by si Kamelot zasloužil. Ovšem do třetí série stále neví, že jeho nemotorný sluha mu vlastně vícekrát zachránil život, než by si vůbec dokázal zapamatovat, a to vše díky kouzlům, které jeho otec a král tak zavrhuje.

Velice zajímavou postavu tam tvoří lady Morgana, která ze začátku je osobou s nejčistčím srdcem, jakou v celém Kamelotu najdete. (Hned za ni je její služebná Gwen.) Ovšem když ji jednou Merlin otráví (samozřejmě, aby zachránil Kamelot před jistou záhubou), zachrání ji její napůl sestra, aby mohla Morgana začít se svou pomstou. Merlin po roce nešťastně přihlíží, jak král zrádkyni nicnetušíc drží, a pro její záchranu je dokonce ochotný použít kouzla. Ale když se objeví v Kamelotu léčitelka, která zázračně léči nevyléčitelné nemoci, samozřějmě to dovoleno není.

Všichni Uthera (krále) spíše jenom snáší, protože Artuš ještě není plně připravený usednout na trůn. Merlin ho neochotně chrání, protože jestli král umře přičiněním kouzel, bude Artuš stejně zapřísáhnutý proti Magii jako jeho otec, a král, na jakého Kamelot čeká, by nepřišel.

I když celý děj má ve srovnání s historií docela dost nedostatků, je to moc pěkný a napínavý seriál. Doporučuji především pro fanoušky fantasy a mystiky. Ožívání bájných mýtických svoření a kouzel bych si nemohla přece nechat ujít. 🙂

Fallen (2006) – Válka andělů

FallenJestli můžu něco doporučit pro fanoušky andělů a mystiky, tak tohle. Nepleťte si to s filmem z roku 1998, tohle má 3 díly, není to zrovna profesionálně udělané, ale pokud máte rádi hrdinství, akci, andílky… A hlavně Paula Wesleyho (The Vampire Diaries) v hlavní roli, tak to musíte vidět.

Jediné co mě tak trochu zaráží, nemám ráda takové málo pravděpodobné věci, jako že „přesně na 18 narozeniny“ se něco začne projevovat, protože hodinky každého člověka tikají jinak, dokonce i puberta začíná každému jinak… No dobře, až na tenhle malej detail, který vadil mému citu, to má velice pěkný příběh. Moc hezky je charakteristická osobnost hlavního hrdiny, Paul zase podal velice dobrý výkon podívina (prostě se na to perfektně hodí, hrát sexy vyvrhela společnosti) a když se to snaží svému adoptivnímu otci říct, že se s ním něco děje, vůbec ho nepustí ke slovu… xD Velice charakteristické.

Další věc, která v prvním díle nějak vyšumí, a potom uprostřed dvojky nějak vyvztane, je dívka, kterou potkal na své staré škole. Zjistí, že je také kříženec a zachrání ji, oh, jak romantické, až na to že si pár hodin předtím málem něco začal s jinou. xD Ne, zasmála jsem se, nesmíte to brát příliž vážně. Není to žádný superní film plný perfektních efektů, ale příběh to má opravdu dobrej, a pokud nejste zrovna vyznavači kinofilmů a moderní techniky tak vás to určitě zaujme.

Ale ještě bych přeci jen jednu věc tomu vytkla – konec, když zjistí že je syn… no nebudu prozrazovat dopředu, ale je to taky hustý – a jelikož je jediný, kdo dokáže padlé anděle posílat do nebe, tak to samozřejmě klíčové v celém ději. Ale to, že po odehrání celé zápletky, se z ničeho nic už padlý andělé nemusí skrývat před mocnými, ani tito kříženci, mě přijde trochu moc. Přece nic není ze dne na den. Ale to je detail.

V češtině to dávali nedávno na AXN sci-fi, ale já to našla bohužel jenom slovensky, a anglicky se to hledá opravdu špatně, protože to není tak známé a pletou se tam jiné filmy – no hold téma padlých andělů je celkem oblíbené. Ale na Paulových pažích vytetovaná jména spasených vypadají opravdu sexy. Díly se jmenují The Beginning, The Journey a The Destiny. Stream jsem žádnej nenašla, bohužel.

Sanctuary (Svatyně)

http://diskuze.ljlysek.cz/images/sanctuary.jpgJak jsem jen na tenhle fenomén mohla zapomenout?

Pokud máte rádi mystiku, příšery a další i když ne tak dominantní upíry, vřele tenhle seriál doporučuju. Vtipné příhody se setkávají s děsivými, nemluvě o tom, že tam dominuje oblíbená tvář ze Star Gate.

Nevím co bych k tomuto seriálu napsala, člověk se na to musí podívat sám, aby si udělal obrázek. Ale mě to každopádně uchvátilo, taky jeden ze seriálů, co jsem zhltla téměř hned, a to původně začínal jenom jako internetový projekt 20minutových úseků…

Upozorňuju, že televizní verze má dvě série, pokud já vím, ale můžete se setkat i s internetovou verzí, docela okleštěná, a celkem nezajímavá. Někteří to značí jako první sérii a potom ty dvě televizní označují jako druhou a třetí.

Na konci první televizní série nám organizace promění dceru Helen Magnusové (Ashley) v superupíra, a bude ovládaná nepřátelskou organizací. Potom procitne, objetuje se… a už ji nevrátí. Tajně doufám, že se ve třetí sérii objeví, ale kdo ví? Měla jsem ji ráda, Ashley byla taková ta správná buberťačka své ulítlé staleté mámy, a její otec, Jack Rozparovač…

Stejně nejlepší postavou celého seriálu je Nikola Tesla, který je prostě génius nad génii, i když je napůl upír. xD

Každopádně přemiéra 3. série asi v říjnu 2010, takže se máme na co těšit.

Legend of the Seeker 1. a 2. série

Mou malou vášní a závislostí v posledních dnech se stal tenhle na první pohled nezajímavý seriál.

Když jsem viděla první díl, který kromě velice poutavých zcén mi přišel jako přeháňka, nevzdala jsem to a dívala jsem se dál. Pokud od toho totiž moc neočekáváte, můžete se dokonce i pobavit. Nemám ráda příliž heroistické rysy, jako nesmrtelnost a nepřemožitelnost, nekonečnou sílu a konečné zničení zla dobrem, ale i přesto mi nevadí, že smrt většinou nebyla problémem.

Až na to, že mi to přišlo jako přeháňka, líbí se mi ztvárnění lásky, která mezi Zpovědnicí a Hledačem vznikne, a vlastně nalezne konečného naplnění až na konci druhé série, kdy ho dokonce naše Zpovednice pod sílou Con Dar zabije, a zase se tady setkáváme s nesmrtelnou myšlenkou, že není nic většího jako láska, a díky tomu její kouzlo na něj nemá vliv.

Co se mi jako nápad velice líbí je, že jako Zpovědnice pozná pravdu od lži, a že pokud někoho „vyzpovídá“, zamiluje se do ní a částečně stratí vůli, a díky tomu ji nemůže zabít a udělá cokoliv, aby ji ochránil a potěšil. Jenže podobně podrobit si někoho dokážou i krasavice v červené kůži, Mord Sithy, které mučením vycvičí svého otroka. Bolest způsobují magickým Agielem, který způsobuje bolest ne jen tomu, na koho útočíte, ale i samotnému nositeli, takže se setkáváme se zajimavým elementem síly – kde nic není zadarmo. Ale narozdíl od nich u Zpovědnic vychází tato síla z lásky, a kdyby se naše hrdinka v bílem neudržela, zničila by toho jediného, kterého miluje a který může svět zachránit. Díky bohu byli rozumní a nechali si to na potom.

Mám z toho už úplně ohlodané nehty… xD