Press "Enter" to skip to content

Archiv rubriky: Oblíbené

Agora (2009)

Píše se rok 391 po Kristu a Egypt se nachází pod nadvládou upadajícího římského impéria. Násilné, náboženské nepokoje pronikají ulicemi Alexandrie až za brány slavné městské knihovny. V jejích zdech zůstává uvězněna i vynikající astronomka a filozofka Hypatia (Rachel Weisz), která je i se svými věrnými stoupenci odhodlaná knihovnu bránit. Dva muži jsou ale odhadláni bojovat nejen o záchranu veškeré moudrosti antického světa, ale také o lásku krásné Hypatie. Vtipný, bohatý a privilegovaný Orestes (Oscar Isaac) a Davus (Max Minghella), mladý otrok, který se zmítá mezi tajnou láskou ke své paní a vidinou svobody, kterou by získal, kdyby se přidal k nepřátelským křesťanům… Film Agora vypráví nejen o moudré Hypatii a jejím životě, ale také o době, kdy ze starověkých chrámů odcházeli staří bohové a nastupovala nová náboženství. (oficiální text distributora)

Zdroj: ČSFD

Mě osobně se film moc líbil, hlavně postava Davida, která byla opravdu lidská. Chudák otrok se ocitl mezi hledáním sebe samého a láskou k ní, a když už nic, pokusil se zachovat aspoň trochu správně.

Doporučila bych ho hlavně lidem, co se zajímají o historii, mají svůj názor na náboženství a lidi obecně.

Merlin

Mezi další moje oblíbené seriály nesmím zapomenout Merlina. Na první pohled nudný kluk, který má nebezpečné tajemství – má dar kouzlit. Když přichází do Kamelotu, je to jen nějaký nevyskákaný podivín. Díky Gaiusovi, dvornímu lékaři, se z něj do třetí série stává čím dál tím zodpovědnější a šlechetnější kluk. Artuš také prochází velkou změnou, jeho chování k Merlinovi jako ke svému sluhovy se změní v jen nepříjemné popichování a nakonec se stávají blízkými přáteli.

V celém seriálu sledujeme, jak se z rozmazleného a arogantního fracka stává král, jakého by si Kamelot zasloužil. Ovšem do třetí série stále neví, že jeho nemotorný sluha mu vlastně vícekrát zachránil život, než by si vůbec dokázal zapamatovat, a to vše díky kouzlům, které jeho otec a král tak zavrhuje.

Velice zajímavou postavu tam tvoří lady Morgana, která ze začátku je osobou s nejčistčím srdcem, jakou v celém Kamelotu najdete. (Hned za ni je její služebná Gwen.) Ovšem když ji jednou Merlin otráví (samozřejmě, aby zachránil Kamelot před jistou záhubou), zachrání ji její napůl sestra, aby mohla Morgana začít se svou pomstou. Merlin po roce nešťastně přihlíží, jak král zrádkyni nicnetušíc drží, a pro její záchranu je dokonce ochotný použít kouzla. Ale když se objeví v Kamelotu léčitelka, která zázračně léči nevyléčitelné nemoci, samozřějmě to dovoleno není.

Všichni Uthera (krále) spíše jenom snáší, protože Artuš ještě není plně připravený usednout na trůn. Merlin ho neochotně chrání, protože jestli král umře přičiněním kouzel, bude Artuš stejně zapřísáhnutý proti Magii jako jeho otec, a král, na jakého Kamelot čeká, by nepřišel.

I když celý děj má ve srovnání s historií docela dost nedostatků, je to moc pěkný a napínavý seriál. Doporučuji především pro fanoušky fantasy a mystiky. Ožívání bájných mýtických svoření a kouzel bych si nemohla přece nechat ujít. 🙂

Piercy Jackson, Lightning Thief (2010)

Geniální film, sice ne příliž originální, ale velice hezky zpracovaný. Taky bych chtěla být polobohyní, heh.

I když na můj vkus trošku jednoduchý děj (já ráda spletité zápletky skoro jak z detektivky), tak rozhodně zajímavý. Já mám ráda fantastično, a tenhle film jsem zhltla jako malinu, doslova. Líbila se mi Piercyho postava – skromná, nedůvěřivá k novým věcem – tak Hádesova – ten mě naprosto šokoval. xD

Film sám o sobě je velice inspirativní, částečně i ze života, hlavně ta situace Piercyho matky, která žila s tím prasetem (ani nevím jak se už jmenoval), jen aby skryla syna. Hmm, zajímalo by mě, jak voní bůh xD Až na to, že podle bájí je medůza už dávno po smrti, a že nedomyslely tu zkutečnost s počtem perel v ději, no, bylo to zajímavé, i když to mi trochu nesedlo. Nemůže být všechno perfektní, že?

No, nevím co k tomu filmu moc napsat, nechci psát jenom abych psala, ale každopádně ho doporučuju všem fanouškům pohádek a fantasy/scifi, řadila bych ho k těm lepším filmům, jak se říká u knížky že se dá přečíst jedním dechem, no tak tohle je přesně takový film. Ani jedna chvilka, kdy bych se nudila, příběh má postupný spád, přesně tak, jak to mám ráda, jak by to podle mě mělo být. Není to takovej film, kde hodinu se vysvětlují různé souvislosti, a posledních 20 minut už doufáte, že film zkončí, ne, tohle rozhodně takový není.

Od začátku až dokonce jedinečný zážitek. 🙂

Blood: The Last Vampire (2009)

http://www.hamaraphotos.com/images/articles/Blood-The-Last-Vampire-450.jpgPátek, 27 Srpen 2010 10:41Film podle celkem známe mangy, nejprve jako kreslený film, a potom dokonce zfilmovaný. Jako kreslený jsem na něj viděla jenom ukázky, a moc mě nezaujal, ale jako zfilmovaný si mě přímo koupil. Perfektní efekty, které jsou vidět většinou jen v kreslených seriálech, se tvůrcům tohoto filmu podařilo ztvárnit i hraně.

Příběh je celkem jednoduchý. Saya, poslední upírka žíjící již hodně dlouho a toužící zabít démonku Onigen, která ji zabila otce i jeho sluhu, který se o ni dlouhá léta staral, dělá pro tajnou organizaci Rada, která se zabívá především vražděním démonů. Přijt na démona ovšem není tak jednoduché, protože se skrývají v lidských tělech. Elis, dcera vojenského generála se dostane do potyčky se dvěmi spolužačkami, které zdaleka nejsou tím, čím se zdají být. Elis přihlíží souboji Sayi a démonek, a dochází ji, že na těch dvou opravdu není něco v pořádku. Když ale zavolá svého otce, který přijede ke škole, najdou jenom uklizenou tělocvičnu.

Jeden z agentů se rozhodne vzít věc do svých rukou a slídícího generála zabije, ale Elis mu uteče. Následně vyhlédává Sayu, která ji ne jednou zachrání život, a nadchází pouť za blížící se Onigen.

Scéna, jak padá náklaďák průrvou, a Saya bojuje s jedním démonem, je jako vystřižená z komixu. Líbil se mi závěrečný zvrat, kdy se obě dívky probouzejí ve světě za zrcadlem. Líbí se mi Onigen, jak ji ztvárnili, její vlající oblečení. Postava Onigen je asi nejpropracovanější.

Pokud budete hledat ve filmu hloubku, tak ji tam moc nenajdete. Možná snad jen Sayinu lačnící touhu po tom, zabít Onigen, nehledě na to, co bude potom, její vnitřní souboj s její podstatou. Pro fanoušky anime a mangy rozhodně skvělej film.

Kozí příběh (2008)

xD Tak náhodou jsem zhlédla i tenhle český animovaný film, u kterého jsem se teda docela dost nasmála. xD Příběh, tedy dějsví jako takové moc originální není, ale pojetí jedinečné teda je. A nebyl by to superní film bez happyendu, že? xD

Nejlepší postavou podle mě byla asi koza. Do poslední chvíle oddaná svému kamarádovi, který je teda neskutečný ťulpas. xD Oba mají doslova pech. A když jsem viděla, jak do malty opravdu dávají ty vajíčka, celá, a když jim od toho létala ta kuřata xD Celej film je jeden velkej lol, i když abych byla upřímná, tak dobrý dojem ve mě zase nezanechal. Byla jsem z něj trošku zklamaná. Ani nevím, jak bych vám to měla vysvětlit, sama si to totiž nedokážu nějak podložit, ale něco tomu chybělo. Bylo to moc příběhů dohromady, a i když to bylo z prahy, tak mi to k ní přesto nesedělo.

Ale jestli máte chvilku, a chcete se zaručeně pobavit, tak je tohle film právě pro vás.

Některé hlášky:

„Každý z nás musí mít na paměti i to, že mezi smrtelné hříchy patří obžerství! A to je hříchem největším!“ (a tam představitelé církvě v první řadě nacpávaj svoje břicha nejdražším jídlem a masem)

Remember Me (2010)

Ten film mě od začátku přišel smutnej, ale nakonci mi udělil takovou ránu, že mě to skolilo. Když jsem si dala dohromady datum, a Tylerovu polohu, myslela jsem, že mi v tu chvíli vyletí srdce. Jak ledová dýka – začala jsem neskutečně bulet. Nejhorší na tom je, že ty jednotlivé události z minulosti se v těch lidech hluboce zakořenili, a ti lidi si je hodně dlouho nesly hluboko v sobě.

Nevím jak to dělá, ale Rob strašně dobře hraje, když je ublíženej nebo smutnej. Hraje to neskutečně dobře. Jakokdyby se v tu chvíli sám vžil do něčeho, co kdysi prožil. Ale teda cigarety ani pivo mi k němu nejdou. Neumí kouřit. Prostě způsob, jakým tu cigaretu držel se mi ani trochu nelíbil. I když asi jako většina chlapů žije prostě podobným způsobem, tak se mi to k němu nehodí.

Líbí se mi, že ta jeho postava, na to jakého vyvrhela představoval, to byl velice dobrý člověk. Uzavřený, ale o to zajímavější. O svou sestřičku se opravdu staral. Když ji ostříhaly vlasy, bylo mi ji opravdu líto, protože vím jaké to je, když někoho podobně šikanujou. Představivost v těchto zlých věcech nezná mezí. A to jak ji předčítal, co všechno pro ni udělal… I když byl trošku výbušný, když mu na něčem záleželo, byl to moc hodný kluk.

Jeho výkony byli skvělé, i když jsem v tom filmu hodně dlouho čekala, až se něco začne opravdu dít, psychický náboj má. A ten konec byl opravdu drtivý. A myšlenka toho filmu… Bože, ještě teď mi tečou slzy.

Omlouvám se že u každého filmu většinou bulím. Když… já si nějak nemůžu pomoct!

Constantine (2005)

Nehodlám tady kopírovat recenze někoho jiného ani sem psát vlastní, ale každopádně chci upozornit na filmy, které ve mě zanechaly něco víc, než jen potěšení. Moje zajímání se o mystiku a podobné věci má občas za příčinu, že strácím pojem o reálném světě. A jedním z nich je bezpochyby i Constantine.

První, samozřejmně, co mě na tomto filmu zaujalo, byl můj dlouhodobý favorit z Matrixu, Keanu Reeves. Nehodlám se vyjadřovat k tomu, jak skvělý a dokonalý herec to je.

Další věc co mě rozhodně zaujala, je nápad. Svět, který mi tolik připomíná ty tuny textů a povídek, co jsem napsala. Myšlenka, že „bůh je jenom díte pozorující pískoviště“, neboli svět, provází celý tenhle film. Bitva mezi peklem a nebem se nejvíce projevuje na nás, ale nemusíme za tímto pomyslným peklem chodit daleko, když se podíváme na naši dobu. Líbí se mi, jak se v Constantinovi převrací pohled na samotnou církev, nechává samotného archanděla, který by měl představovat to dobré, pomáhat synovi ďábla, a nakonec se hlavnímu hrdinovi dostává možnosti dostat se do vytouženého ráje – ovšem opět s tím, že mu to zlomyslnost pekla zase zakáže. Taky se mi líbí další věc, kterou Gabriel říká, než se z něj stává člověk – že lidi mají to štěstí, že jsou tolik milováni bohem, že jsou jediní, kdo mají možnost dostat se do ráje, a přesto podle toho nejednají. Mají tolik možností, a přesto si většinou volí špatně.

Pouto, které bývá tolikrát podceňované mezi dvojčaty, bylo jedno z mála věcí, co mě fascinovalo. Četla jsem mnoho publikací o tom, jak zázračné toho pouto je, třeba v mládí mají svůj vlastní jazyk, kterému nikdo jiný nerozumí, cítí to co cítí to druhé, doplňujou si navzájem myšlenky. Když se na tomto poutu pracuje, může se rozvinout, sice není tak mocné jak by si někdo představoval, ale vzhledem k tomu, že v našem světě nic podobného moc prozkoumané není, je to aspoň zajímavé a nové. Ne jednou se stalo, že když tato dvojčata byla oddělela od narození, stejně si k sobě našla cestu. Někteří okultisti dokonce věří, že mají jednu duši. Možné to samozřejmě je, ale nemusí to být pravidlem. Přirovnala bych to asi k siamským dvojčatům.

Ale to už jsem zase odbočila. Pokud někdo viděl Dogmu nebo prostě má rád mystiku, tak mu to určitě doporučuju.

The Last Airbender (2010)

Ano, mimo jiné jsem se už dívala i na tuhle novinku. Ani nevím, co bych k ní mohla říct. No, fantasy mám ráda, to asi víte, a proto jsem se na tenhle film hodně těšila. Musím říct, že to byl zážitek, o tom není pochyb. Opravdu famózní zážitek. Ale viděli jste už film, kterému přeci jen moc efektů zaškodilo? Dobře, svítící oči, magie, no, to je ještě fajn, ale ABY SE ZVEDLO CELÉ MOŘE JEN PROTO, ŽE PŘED NÍM TANCUJE NĚJAKEJ CHLAPEC? To je na mě vážně trošku moc. A taky mě překvapilo, čekala jsem, že to bude jednotný film, a když jsem potom na začátku filmu viděla „1. Book – Water“ tak jsem si říkala – jo fajn, bude to rozdělené na jednotlivé části. Začátek se odehrával opravdu u vodního národa, a tak jsem si myslela, jé, hele, vono to asi je vážně podle toho. Ale když potkají toho chlapce, toho „Avatara“, a letí s ním na místo, odkud pochází – klášter Vzdušných nomádů, setkal se s Ohnivým národem, osvobodil Zemské národy… No, už mi to do toho moc nesedělo. Až potom jsem pochopila, že se to týkalo toho, že se naučí vodu jako druhou.Takže nás čeká ještě další film.
Jasně má to být hrdina, kterého stovky let neviděli, a vono hele, on umí jenom vzduch! xD
Ne, nebudu tomu filmu křivdit. Je hezké, že se chlapec snaží svému osudu vyhnout, jak nejlépe může, protože mu oznámili, že nebude moct mít nikdy rodinu a tak, ale věřím, že to taky nějak vymakají. Ale je to pro něj velice charakteristické. Hned od začátku má spasitelské pudy a velmi těžce nese, když něco nedokáže – netrpělivý a s hrdinským komplexem, na to jak mladě vypadá. Přesto si mě koupil.
A kdo že vlastně způsobil všechny ty problémy a nepokoje, vyhlazení Vzdušných nomádů? Ohňáčci, naši milovaní, kteří chcou Avatara za každou cenu zajmout (kdyby ho totiž zabili, tak by se převtělil, a museli by ho opět hledat), protože by jim mohl narušit plány vladnout všem národům… Jo, vyhladili vzdušné nomády, protože věděli, že jim se narodil Avatar, ale to už se nějak neřešilo, že tam by se převtělil… Chlapec je plný zlosti, a bojuje proti nim jak nejlépe dokáže (že to ale ještě moc nedokáže).
Ne neměla bych být zlá, protože i přesto všechno, že to byla taková přeháňka, se mi film líbil. Vážně. A taky vám sem dávám link na nějaké streamy, zase v angličtině, a bohužel kino-rip.
link – pozor na pop-up okna!

Elsewhere (2009)

Aaaa… Tohle je velice zajímavý film… A pokud chcete vidět našeho drahého Paula Wesleyho (nejsem jím posednutá, jen jsem náhodou koukala na filmy, ve kterých hrál), jak do něj na záchodě někdo pálí červené paintballovky xD No, ale k zasmání ten film teda vážně není. Dalo by se dokonce říct, že film je až hororovej, ale do nějakýho děsivýho hororu má daleko, jinak bych na to nekoukala. Jde o dvě kamarádky, i když jsou velice rozdílné povahy, nedokázaly by bez sebe žít. Kromě toho, že hlavní roli hraje naše Jesica z Twilight (Anna Kendrick), která podle mě není zrovna skvělá herečka, ale tady se mi líbila, má opět film celkem zajímavý příběh.

Rozhodně se to nebude líbit někomu, kdo má rád superní efekty a hvězdné obsazení (i když by někdo řekl, že to téměř hvězdy jsou, ale víte asi co tím chci říct), protože to není opět film, do kterého se vrazili miliardy. Ten film krásně poukazuje na to, jak si američtí teenageři věří, myslí, že se jim nic nemůže stát, a právě když se něco stane někomu jako je jedna z děvčat Jillian (vyvrhel společnosti), tak to stejně nikoho nevyleká. „Vždyť je to normální, znáte to, tyhle děti… Nelíbí se jim doma a tak utečou protože si neuvědomují, že nic lepšího jako milující rodiče mít nikdy nebudou…“ Jenže ne vždycky je to tak jednoduché soudit, že?

Celý děj se točí okolo zmizení jedné z děvčat, a jediná Sarah má tušení, co se ji asi stalo, když ji dojde jednou v noci velice podivné video. Začne pátrat a ptát se, ale jediné, čeho se ji dostává, je dokonce radost z jejího zmizení. Zklamaná Sarah nakonec přijde na heslo, které odemiká přístup na internetový účet Jullian a začíná pátrat po podivném příteli, o kterém ji kdysi vykládala. S tímto se začínají dít velice divné věci, a Sarah ne jednou někdo jen tak vyfotí a hned na to ji tu fotku pošle – děsivé, že? Je hezké, co všechno podstoupila, jenom aby očistila Jullianino zmizení a zmizení řady jiných děvčat, na které ji přivedla jedna šílená matka jednoho z nich. Nejlepší na tom celém je – vraha má celou dobu pod nosem. Až když se spřátelí s dcerou vraha, která ji prozradí, že je tatínek divnej, a že to on ji dal bílou mikinu, kterou tak ráda nosila Jillian, začne to Sarah pomalu docházet a dokonce objeví i místo činu, kde málem ona se svým novým kamarádem přijdou o život…

No, nebylo by to ono, kdyby to nemělo jakž takž dobrý konec… Rozhodně to bylo věrohodné a promyšlené. Mě se film líbil, a proto vám sem dám link, kde najdete další na streamy, jeden z nich je i na megavideu ve vysoké kvalitě.

Link – pozor na pop-up okna!

Fallen (2006) – Válka andělů

FallenJestli můžu něco doporučit pro fanoušky andělů a mystiky, tak tohle. Nepleťte si to s filmem z roku 1998, tohle má 3 díly, není to zrovna profesionálně udělané, ale pokud máte rádi hrdinství, akci, andílky… A hlavně Paula Wesleyho (The Vampire Diaries) v hlavní roli, tak to musíte vidět.

Jediné co mě tak trochu zaráží, nemám ráda takové málo pravděpodobné věci, jako že „přesně na 18 narozeniny“ se něco začne projevovat, protože hodinky každého člověka tikají jinak, dokonce i puberta začíná každému jinak… No dobře, až na tenhle malej detail, který vadil mému citu, to má velice pěkný příběh. Moc hezky je charakteristická osobnost hlavního hrdiny, Paul zase podal velice dobrý výkon podívina (prostě se na to perfektně hodí, hrát sexy vyvrhela společnosti) a když se to snaží svému adoptivnímu otci říct, že se s ním něco děje, vůbec ho nepustí ke slovu… xD Velice charakteristické.

Další věc, která v prvním díle nějak vyšumí, a potom uprostřed dvojky nějak vyvztane, je dívka, kterou potkal na své staré škole. Zjistí, že je také kříženec a zachrání ji, oh, jak romantické, až na to že si pár hodin předtím málem něco začal s jinou. xD Ne, zasmála jsem se, nesmíte to brát příliž vážně. Není to žádný superní film plný perfektních efektů, ale příběh to má opravdu dobrej, a pokud nejste zrovna vyznavači kinofilmů a moderní techniky tak vás to určitě zaujme.

Ale ještě bych přeci jen jednu věc tomu vytkla – konec, když zjistí že je syn… no nebudu prozrazovat dopředu, ale je to taky hustý – a jelikož je jediný, kdo dokáže padlé anděle posílat do nebe, tak to samozřejmě klíčové v celém ději. Ale to, že po odehrání celé zápletky, se z ničeho nic už padlý andělé nemusí skrývat před mocnými, ani tito kříženci, mě přijde trochu moc. Přece nic není ze dne na den. Ale to je detail.

V češtině to dávali nedávno na AXN sci-fi, ale já to našla bohužel jenom slovensky, a anglicky se to hledá opravdu špatně, protože to není tak známé a pletou se tam jiné filmy – no hold téma padlých andělů je celkem oblíbené. Ale na Paulových pažích vytetovaná jména spasených vypadají opravdu sexy. Díly se jmenují The Beginning, The Journey a The Destiny. Stream jsem žádnej nenašla, bohužel.